Snabba leveranser

Pressade priser

Pris matchning

Spafilter Jacuzzi J-400/J-300/LXL Serien SC702

599,00 kr

SC702 spafilter för Jacuzzi J-400, J-300 & LXL-serien. 39 cm långt, 52 sq ft filteryta, handtag & grov gänga. För effektiv rengöring av spavatten.

  • Effektiv Filtrering
  • Passar Många Modeller
  • Hållbar Konstruktion
Produktnr DY-76210100 Kategori

Spafilter SC702 till Jacuzzi J-400 / J-300 / LXL – För klart, rent och hälsosamt badvatten

Håll ditt Jacuzzi-spabad i toppskick med spafilter SC702, speciellt designat för att passa modellerna Jacuzzi J-400, J-300 och LXL-serien. Med en filteryta på 52 sq ft fångar detta filter effektivt upp smuts, oljerester, partiklar och andra föroreningar – och bidrar till en fräschare, klarare och mer hygienisk badupplevelse. Filtret är utrustat med ett praktiskt handtag i toppen och en utvändig grov gänga (5 cm) i botten som gör det enkelt att installera och byta ut. Den robusta och tåliga konstruktionen är utvecklad för långvarig användning, vilket minskar behovet av frekventa byten – en kostnadseffektiv lösning för dig som vill njuta av kristallklart vatten året om. Fördelar:
  • Kompatibelt med Jacuzzi J-400, J-300 och LXL-serien
  • Effektiv rengöring med 52 sq ft filteryta
  • Enkel montering med handtag och grov gänga
  • Hållbar konstruktion – färre byten behövs
  • Förbättrar vattenkvalitet och badkomfort
Tekniska specifikationer:
  • Längd: 39 cm
  • Diameter: 18 cm
  • Topp: Handtag
  • Botten: 5 cm (utvändig grov gänga)
  • Filterarea: 52 sq ft
  • Modell: SC702
Underhållstips: För bästa vattenkvalitet bör filtret sköljas varje vecka och bytas ut var 3–6 månad, beroende på användningsfrekvens och vattenmiljö.

Spafilter SC702 till Jacuzzi J-400 / J-300 / LXL – För klart, rent och hälsosamt badvatten

Håll ditt Jacuzzi-spabad i toppskick med spafilter SC702, speciellt designat för att passa modellerna Jacuzzi J-400, J-300 och LXL-serien. Med en filteryta på 52 sq ft fångar detta filter effektivt upp smuts, oljerester, partiklar och andra föroreningar – och bidrar till en fräschare, klarare och mer hygienisk badupplevelse.

Filtret är utrustat med ett praktiskt handtag i toppen och en utvändig grov gänga (5 cm) i botten som gör det enkelt att installera och byta ut. Den robusta och tåliga konstruktionen är utvecklad för långvarig användning, vilket minskar behovet av frekventa byten – en kostnadseffektiv lösning för dig som vill njuta av kristallklart vatten året om.

Fördelar:

  • Kompatibelt med Jacuzzi J-400, J-300 och LXL-serien
  • Effektiv rengöring med 52 sq ft filteryta
  • Enkel montering med handtag och grov gänga
  • Hållbar konstruktion – färre byten behövs
  • Förbättrar vattenkvalitet och badkomfort

Tekniska specifikationer:

  • Längd: 39 cm
  • Diameter: 18 cm
  • Topp: Handtag
  • Botten: 5 cm (utvändig grov gänga)
  • Filterarea: 52 sq ft
  • Modell: SC702

Underhållstips:

För bästa vattenkvalitet bör filtret sköljas varje vecka och bytas ut var 3–6 månad, beroende på användningsfrekvens och vattenmiljö.

Spamärke

Marquis Spas, Jacuzzi

Spamodell

Jacuzzi Premium J-300 series since 2002, Jacuzzi Premium J-400 series since 2011, Jacuzzi Spas 6000-383, Jacuzzi Spas 6540-164, Jacuzzi Spas 6540-476, Jacuzzi Spas 6541-383

Du kanske också gillar …

  • Spasalt Gin & Tonic Cocktail
    Spamiljö och doft

    Spasalt Gin & Tonic Cocktail

    249,00 kr
  • Lockfästen till Thermolock 4-pack Center Push
    Lockfästen till Thermolock 4-pack Center Push